čtvrtek 28. srpna 2014

Věčná a vděčná blbost

Chtěla jsem napsat něco jako výroční článek, protože nedávno to byl rok od památný chvíle, co jsem tenhle blog založila. To bych ale nebyla já, kdybych ten výroční článek opravdu napsala. A tak ho třeba napíšu za rok k dvouletýmu výročí... anebo třeba za dva roky :-)
Teď ale napíšu něco mnohem důležitějšího... už několikrát jsem se tu zmiňovala o tom, že jsem naprosto geniální. Nedávno jsem ovšem došla ke zjištění, že jsem možná spíš úplně blbá.

To jsem se takhle koukala na Streamu na nějakej pořad, kde se snažili dokázat, že jsou český celebrity blbý. Ptali se jich, kde leží Mount Everest. A došli samozřejmě k závěru, že úplně blbý jsou, protože to skoro nikdo nevěděl. Jen pár z nich správně odpovědělo, že v Nepálu. Se zájmem jsem se na to video podívala, potom jsem otevřela google a do vyhledávače napsala otázku: "Kde leží Nepál".

To náhlý prozření, že jsem možná blbá jak celebrita, se náhle v mojí hlavě spojilo s několika dalšíma vědomostníma neúspěchama z minulosti. 

Mámě jsem třeba předevčírem oznámila, že bych chtěla jet na výlet do Českýho Krumlova. Pak ale vyšlo najevo, že jsem vlastně měla na mysli Kutnou Horu. Všechny dvouslovný názvy měst mi totiž přijdou úplně stejný a nedokážu je od sebe odlišit. 

Stejný mi vlastně ale přijou i jednoslovný názvy měst od Z. Třeba Znojmo a Zlín... je pro mě fakt peklo odlišit co je co a prostě to nedávam. Ale vim, že jsou fakt daleko!

Už vůbec pak neumim hory a pohoří. Sestřenice se odstěhovala do Mníšku pod Brdy. Když jsem se to dozvěděla poprvé, nemohla jsem pochopit, jak bude každej den dojíždět do Prahy takovou dálku. Nemohla jsem to pochopit do tý doby, než jsem zjistila, že jsem ve svojí hlavě Brdy zaměnila za Beskydy.

U některých měst dokonce ani moc netušim, že existujou. A když tušim, že existujou, tak netušim, kde existujou. Jako třeba Příbram... když mi kolega v práci řekl, že je z Příbrami, ani jsem netušila, jestli to jsou Čechy nebo Morava.

A když už jsme u tý práce... před chvíli jsem volala kolegyni, aby mi pomohla zprovoznil počítač. Zdál se totiž nějakej rozbitej. Byl vypnutej.

Ale víte co? Já jsem v klidu. Došla jsem totiž k závěru, že blbost je naprosto základní a esenciální lidskou vlastností a kdo neni aspoň trochu blbej, jakoby nebyl. 

A jestli to neví moje zkušební komise, tak jim to tam příští týden u tý obhajoby diplomky pěkně povim...

5 komentářů:

 1. Zeměpis se nejlíp učí tak, že se do těch míst podíváš.
  Nejlepší bylo, když jsme se museli na gymplu naučit nazpaměť česká města a pak je u tabule ukázat na slepé mapě. K čemu to bylo? K ničemu. Co si z toho pamatuju? Velký brno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to asi nebude můj případ... kromě Nepálu a Beskyd jsem navštívila všechny místa, o kterých jsem se zmiňovala a některý i vícekrát. Prostě na to nemam talent...

   Vymazat
 2. Zeměpis mi vždycky šel, ale občas města taky netušim kde jsou, buď v klidu a to jsem ze zemáku maturovala... :D Ale Nepál vim, tak to se mnou nebude zas tak špatný... :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já maturovala z výtvarky :-D Zemák bych v životě nedala... to by bylo možná ještě horší než matika.

   Vymazat
 3. Zrovna včera jsem tohle řešila na dámský jízdě... jsme se tak bavili, co nám nikdy nešlo za předměty a u mě to byl prostě zeměpis. Na mapě najdu jen Prahu, Brno, Ostravu a České Budějovice. S trochou snahy i Pardubice, když už v nich bydlím, že jo... A vůbec nejhorší jsou pekla typu Trutnov x Turnov nebo Frýdlant x Frýdlant nad Ostravicí, apod. Ale jinak mi ve škole vždycky všechno šlo na výbornou. Já si myslím, že to je asi nějaká nemoc. Zeměpisná skeróza.

  OdpovědětVymazat

Za komentář dostanete pusu!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...